background

Po kërkoni të takoni dikë të ri?
Shoqërohem me Singles duke kërkuar të njëjtën gjë tani!

Dating Prospect lady006

Huntsville, Shtetet e Bashkuara

Dating Prospect vanny1

Albany, Shtetet e Bashkuara

Dating Prospect thomaco87

Deer Park, Shtetet e Bashkuara

Dating Prospect slickjam90

Albany, Shtetet e Bashkuara

Dating Prospect woody92

Felton, Shtetet e Bashkuara

Dating Prospect joanaustin

Hollywood, Shtetet e Bashkuara

Dating Prospect timothynguyen

Hollywood, Shtetet e Bashkuara

Dating Prospect anna

Marianna, Shtetet e Bashkuara
Dating Prospect katelovett

Minoa, Shtetet e Bashkuara

Dating Prospect livenproper3

Felton, Shtetet e Bashkuara

Dating Prospect becky

Albany, Shtetet e Bashkuara

Dating Prospect latab1

Londonderry, Shtetet e Bashkuara

Dating Prospect rosewilliams744

Hollywood, Shtetet e Bashkuara

Dating Prospect romeo12412

Cleveland, Shtetet e Bashkuara

Dating Prospect aden

Greenville, Shtetet e Bashkuara

Dating Prospect cowgirl68

Huntsville, Shtetet e Bashkuara
Takim me Çikago - Po kërkoni të takoni dikë të ri?
më i lartë 10 Origjinal, Kryesisht Falas, Ide Data për Chicago American Dating Singles

Ku do të marrë një datë në Çikago? Nëse përgjigjja juaj përmban fjalët “darkë” ose “film”, atëherë keni nevojë për ndihmë. Njerëzit që jetojnë në Çikago kanë kaq shumë mundësi në dispozicion të tyre që të shkojnë me traditat hum-daulle automatikisht ju vë në “zonën e miqve”.

Singles lëvizin në Chicago American takim duhet të jenë të përgatitur. Datat nuk duhet të jenë të shtrenjta, por një datë e suksesshme duhet të jetë argëtuese, emocionuese dhe origjinale. Datat tuaja janë një reflektim i të cilët ju jeni si një person, kështu që tregojnë asaj (ose atij) se sa krijuese jeni duke u përpjekur nga një nga këto ide imagjinative, por të thjeshta, data.

Pjesa më e mirë - këto sugjerime janë falas, pak a shumë. Kështu që ju mund të lë përshtypje datën tuaj duke qenë i sjellshëm me portofolin tuaj.

10. Dhoma e fluturave në Muzeun e Natyrës Peggy Notebaert - Të kesh qindra insekte që fluturojnë përreth dhe të ulesh mbi ju mund të mos tingëllojë shumë romantike, por është një histori krejt tjetër kur ato janë flutura. Shkoni atje rreth kohës së ushqimit kur mund të shihni speciet më të shumta të fluturave shumëngjyrëshe në të njëjtën kohë. 2430 N. Cannon Drive

Kosto: Falas

9. Green Mill - Unë të kërkuar për të kufizuar këtë listë në vetëm një herë bar, muzikë, dhe vallëzimi vend kështu i famshëm Green Mill ishte zgjedhja natyrore. Siç e dinë njerëzit që jetojnë në Çikago, Mulliri i Gjelbër ishte një vendndodhje e vjetër e Al Capone dhe ende ka atë vibe të 20s zhurmshëm. Çdo natë ju mund të kërcejnë për jazz ose muzikë ritëm me datën tuaj. 4802 N. Broadway

Kosto: $5-$10 Cover

8. Myopic Book Store - Dyqanet e librave janë vende të shkëlqyera për datën sepse mijëra libra mund të stimulojnë një mijë tema bisede. Por Myopic në Wicker Park është më shumë sesa thjesht një dyqan librash të përdorur; është një labirint i librave funhouse. Ka kaq shumë pasazhe të vjetra dredha-dredha të librave, ju ndjeheni siIndiana Jones duke eksploruar disa rrënoja sekrete. 1564 North Milwaukee Avenue

Kosto: $0. Nëse nuk blini një libër. Njerëzit në Myopic ndoshta nuk do të donte atë në qoftë se unë nuk e përmend atë.

7. Duck Feeding - Provoni këtë. Merrni datën tuaj për Walgreens dhe të marr një copë bukë. Pastaj drejtohuni në pellgun më të afërt të rosës dhe uluni pranë buzës së ujit dhe qeshni me datën tuaj ndërsa shikoni miqtë me pendë që përpiqen për kafshata. Ka një numër pellgjesh me rosat në shumë parqe takimesh në Çikago, por një i mirë është afër Muzeut të Natyrës Peggy Notebaert. Ndoshta shkoni për disa flutur në veprim duck? 2430 N. Cannon Drive

Kosto: $1.50 për bukë

6. shumë dritë e bën Baby Go Blind Chicago është i njohur për komedi dhe ka shumë shfaqje të ndryshme komedi për të marrë një datë në vende si Second City ose io. Por unë duhet të rekomandoj “Shumë Dritë e bën Foshnjën të Blind” nga Neo-Futuristët. I shkurtër, i ëmbël dhe shumë larmi, ju mund të shihni 30 shfaqje të kryera në 60 minuta. Këto shfaqje janë vazhdimisht në ndryshim, ju mund të lëkundur përsëri këtu disa muaj më vonë. 5153 N. Ashland

kosto: Biletat janë $9 + roll e një të vetme gjashtë-njëanshëm vdesin ($10-$15 në varësi të fatit tuaj)

5. Dave & Busters Dëgjo mua jashtë, Dave & Busters mund të jetë një datë awesome në qoftë se keni ndërmend atë të drejtë. Bëni datën tuaj të zgjedhë një çmim nga kabina e çmimit të biletave, pastaj kaloni mbrëmjen duke luajtur lojëra së bashku duke u përpjekur të fitoni bileta të mjaftueshme për ta fituar atë. Papritmas, data juaj ka një qëllim që ju mund të punojnë së bashku drejt. Po, çmimet thithin, por do të jetë një kujtesë simbolike e punës suaj fitimtare që e fitoi atë. 1030 N. Clark

kosto: Rreth $20. Shkoni në gjysmën e çmimeve të mërkurave.

4. Piknik në një park të afërt të thjeshtë? Sigurisht. Efektive? Absolutisht. Nuk ka asnjë restorant mbiçmuara në Tokë që është më romantike se një piknik jashtë në një vend të izoluar. Mbani këmbën e thjeshtë, mos harroni të sillni peceta, duke ngrënë enë dhe një pecetë dhe të vjedhni në verë gjithashtu ndërsa jeni në të. Ju mund ta bëni këtë në çdo park Dating Chicago, kështu që zgjidhni një afër jush ose datën tuaj për lehtësi.

Kosto: $10-$20 për ushqim

3. Bare Piano Pse të uleni dhe pini në një bar kur mund të këndoni dhe të bashkëveproni me një shfaqje live ndërsa jeni në të? Bare piano si “Howl at the Moon” ose “Davenports” janë një mënyrë argëtuese dhe emocionuese për të kaluar një mbrëmje me dikë që dëshironi të njihni më mirë. Dëgjoni për të treguar meloditë ose bëni kërkesa - shfaqjet janë mjaft interaktive. Ulërimë në Hënë - 30 w Hubbard St, Suite 200. Davenports - 1383 N. Milwaukee.

Kostoja: Ngarkesa e mundshme e mbulesës + Këshilla për Pianistin

2. SummerDance ose Ice Patinazhi në Grant Park Kjo është një twofer pasi që unë nuk dua të rekomandoj ndonjë ide datë që janë sezonale. Gjatë muajve të verës, ju mund të merrni datën tuaj në një mësim falas valle në SummerDance dhe ju mund të akull skate falas në Millennium Park gjatë dimrit.

kosto: Falas për SummerDance. Patinazhi në akull është falas edhe pse duhet të paguani për të marrë me qira patina nëse nuk keni tuajin.

1. Osaka Kopshti Japonez - Ju mund ta gjeni këtë perlë të fshehur prapa Muzeut të Shkencës dhe Industrisë. Ky kopsht i bukur ka një larmi lulesh dhe bimësh unike që rriten kryesisht në Japoni. I mbajtur me kujdes nga Qarku i Parkut të Takimeve në Çikago, ky vend ndodhshpesh i izoluar përmban Urën e Hënës dhe ujëvarën e Lagunës Lindore. Merrni një aparat fotografik dhe konkurroni me datën tuaj për fotografinë më të mirë. 5800 S Lake Shore Drive.


Dating Prospect lisa1021

New York, Shtetet e Bashkuara

Dating Prospect paul15407

Cleveland, Shtetet e Bashkuara

Dating Prospect travismike

Hollywood, Shtetet e Bashkuara

Dating Prospect danielbridges

Felton, Shtetet e Bashkuara

Dating Prospect edward

Hollywood, Shtetet e Bashkuara

Dating Prospect sai

Hollywood, Shtetet e Bashkuara

Dating Prospect stbrown40

Dublin, Shtetet e Bashkuara

Dating Prospect curvesftw

Cleveland, Shtetet e Bashkuara
Dating Prospect abrams

Hollywood, Shtetet e Bashkuara

Dating Prospect shanneljones

Albany, Shtetet e Bashkuara

Dating Prospect iwa20

Pineola, Shtetet e Bashkuara

Dating Prospect estheris

Dayton, Shtetet e Bashkuara

Dating Prospect loverose

Marianna, Shtetet e Bashkuara

Dating Prospect longlover7

Dublin, Shtetet e Bashkuara

Dating Prospect jacinda90

Merricourt, Shtetet e Bashkuara

Dating Prospect doug

Cleveland, Ohio, Cuyahoga, Shtetet e Bashkuara